Oslí mléko

Oslí mléko se nejvíce podobá mateřskému mléku. Je bílé, jemnější, světlejší, sladší a méně tučné v porovnání s kravským mlékem. Navíc má úžasný revitalizační účinek na celé tělo.

Oslí mléko v Hospodářském Dvoře v Bohuslavicích nepasterizujeme, jelikož neobsahuje žádné bakterie. K jeho očištění nám stačí jednoduchý filtr.

  • Jeho vnitřní užívání posiluje imunitní systém, regeneruje střevní flóru, zmírňuje chronickou únavu. Mléko je lehce stravitelné v mládí i stáří. Jeho blahodárné účinky ocení zejména sportovci, těhotné ženy, novorozenci, děti, osoby trpící astmatem, osoby s intolerancí na kravské mléko, osoby trpící alergiemi,  mající ekzém a pacienti prodělávající chemoterapii.
  • Jeho vnější užíváníodstraňuje odumřelé kožní buňky, regeneruje pokožku a zmírňuje kožní problémy.

Oslí mléko obsahuje:

Imunoglobulin -  je ideálním prostředkem v boji proti bakteriálním infekcím během zimního období, jako je nachlazení a zánět průdušek.

Omega-3 + Omega-6 mastné kyseliny (MK) – jsou esenciální mastné kyseliny. Tyto látky mají pozitivní vliv na vývoj mozku a oční sítnice. Omega-3 MK je nezbytná látka pro regulaci srdečního rytmu, slouží k léčbě trombózy a prevenci proti srdečnímu onemocnění. Současné studie ukazují, že mastné kyseliny mohou pomoci v boji proti Alzheimerově chorobě a některým druhům rakoviny. Omega-6 MK pomáhá kůži absorbovat vitamíny obsažené v mléce, a tím zlepšuje kožní elasticitu. Dále slouží k prevenci kožních onemocnění, jako jsou různé druhy ekzémů a lupenek.

Vitamin A (retinol) -  oddaluje projevy stárnutí kůže.

Vitamin B2 (riboflavin) - přispívá ke zmírnění únavy a udržení normálního stavu pokožky.

Vitamin C (kyselina L-askorbová) - zpomaluje proces projevu stárnutí a přispívá k udržení normální funkce imunitního sytému. Věděli jste, že oslí mléko obsahuje 60x více vitaminu C než mléko kravské?

Vitamin E (D-α-tokoferol) -  přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, který taktéž zpomaluje projevy stárnutí kůže a zajišťuje její stabilitu a pružnost.

Minerální soli -  pomáhají čistit pokožku, kdy uvolňují mrtvé buňky, které jsou na povrchu pokožky, a tím dávají prostor ke vzniku novým buňkám.

Lipidy - vyživují pokožku.

Okénko do historie  - oslí mléko jako tajemství krásy a dlouhého života

Královna Kleopatra si podle legendy dopřávala koupele v oslím mléce, to aby byla krásná. První písemné důkazy o používání oslího mléka jako léčiva pocházejí ze 14. století. Toto mléko se v dávných dobách používalo

k léčbě otravy, k hojení ran a  ke zmírnění kožních problému (růžice, akné).

Na přelomu 19. a 20. století zdravotnictví potvrdilo a uznalo léčebné vlastnosti oslího mléka. V Paříži byl otevřen obchod „Donkeymilk“, kam si dámy a matky nemohoucí kojit chodily tento vzácný nápoj kupovat. Dokonce i francouzská nemocnice "Hospital des Enfants Assistes" začala chovat osli k léčebným účelům.

Maria Esther de Capovilla, dáma v Ekvádoru, pila oslí mléko pravidelně a dožila se nádherného věku 116 let! 

Rozhodli jste se pro návštěvu Hospodářského Dvora Bohuslavice?
Při sdělení hesla "DONCO" získáte slevu 5% na vše!

773 996 177
Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.